5 улюблених страв українців

Кожна подорож – це можливість отримати нові враження, подивитися небачене, спробувати щось особливе. Тому в мандрівках ми часто обираємо незнайомі та незвичні для нас страви і напої. А ще ми часто асоціюємо певну країну з якоюсь стравою: Італія – піца, Польща – бігус, Австрія – віденський шніцель, Україна – борщ. Але наша держава, найбільша за площею країна Європи, завжди дивує туристів кулінарним розмаїттям, бо кожен регіон має свої смаколики і особливі секрети їх приготування. 

У чому особливість української кухні? По-перше, у тому, що під час приготування більшість продуктів зазнає теплової обробки – їх варять, обсмажують, тушкують, запікають. Це дає можливість розкрити всі смаки й аромати та зберегти соковитість їжі. По-друге, страви української кухні багаті на білки, жири і вуглеводи, вони смачні й часто дуже калорійні. 

Українська кухня має сотні рецептів: борщі, пиріжки, вареники, млинці, деруни, голубці, печені та багато-багато іншого. Читаючи це, відчуваєте, що вже хочеться чогось смачненького?

1. Східна Україна

Окрошка – це холодний суп, який дуже подобається мешканцям Харківщини, Донеччини і Луганщини.

Якщо ви захочете порахувати, скільки рецептів окрошки існує на сході України, знайдете близько 50. Як стверджує Вікіпедія, що, як відомо, знає усе, обов’язковими інгредієнтами цієї страви є варені яйця, свіжі огірки, редис, зелена цибуля і кріп. Решта інгредієнтів додаються за смаком і визначають смакові особливості страви. Це може бути м’ясо, солоні огірки, яблука, риба, гриби та багато інших компонентів. Та й заливка може бути найрізноманітнішою: квас, айран, мінеральна вода, буряковий маринад і навіть шампанське (краще – брют). Цю страву дуже легко приготувати на уроці з уже підготовлених продуктів (звісно, без алкоголю). А потім добре ще й разом куштувати.

2. Центральна Україна 

Галушки – це квадратики або кульки вареного тіста, які подають до столу як окрему страву або до борщу чи супу.

Готують їх із борошна. Тісто розкачують завтовшки 1,5 см і нарізають квадратиками, які потім варять у підсоленій воді, бульйоні або молоці. До зварених галушок можна додати масло, смажену цибулю, шкварки або сметану. Неодмінно буде смачно.

Попри свою простоту, страва ця дуже популярна серед українців. У Полтаві навіть є пам’ятник галушці.

3. Північ України

Деруни – картопляні млинці, відомі в багатьох європейських кухнях. В Україні вони надзвичайно популярні у північних регіонах.

У Коростені, що на Житомирщині, у другу неділю вересня проходить традиційний фестиваль дерунів. А мешканці міста навіть поставили пам’ятник деруну.

Цю смачну страву виготовляють із тертої картоплі, до якої додають борошно, яйця, сіль та інші інгредієнти, популярні в певній місцевості. Страва дуже проста в приготуванні, але надзвичайно смачна!

4. Західна Україна

На заході України, зокрема, на Тернопільщині, дуже популярна кулеша – каша з вареного в окропі кукурудзяного борошна. Їдять її з молоком, сметаною, маслом, салом, олією та цибулею, і навіть з борщем

5. Південь України

Кухня цього регіону України має чим здивувати туристів. Давайте візьмемо до нашого меню смачний десерт, відомий на Херсонщині.

Це сорбет – різновид морозива, що готується на основі фруктів або ягід із додаванням цукрового сиропу. Херсонщина славна своїми кавунами, тому цей рецепт і є тут таким популярним. Щоб приготувати цю смачну страву, знадобиться м’якоть кавуна, цукор, лимон і питна вода. Готувати так просто, що навіть діти легко впораються.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу